Novinky

Samsung SMART TV

LED televizory Samsung řady D8000 jsou v zámoří údajně dosti populární. Na veletrhu IFA 2011 navíc zástupci firmy ohlásili, že 60“ verze tohoto televizoru je už k dostání i v obchodech napříč Evropou, tudíž i u nás.

LED televizory Samsung D8000 si rychle získaly popularitu, díky extrémně tenkému vzhledu, nepatrnému rámu a kvalitnímu obrazu. Ke stávajícím menším verzím D8000 nyní přibyl i 60“ model. Ten je v Evropě označován jako UE60D8000 a stejně jako jeho menší bratříčci má všechny funkce Smart TV, 3D funkce i podobný vzhled. Platforma Smart TV nabízí služby videí na poptání (vč. YouTube 3D), internetový prohlížeč, Skype (při dokoupení webky), počítačové hry, sociální média, elektronický obchod s aplikacemi TV App Store a další. Poslední jmenovaný údajně obsahuje přes 900 TV aplikací.

Štíhlý profil i rámeček, tak vypadá Samsung D8000 Zdroj: Samsung

Americká verze je označována jako UN60D8000. Ta byla k dostání už delší dobu a objednat se přitom dala i větší 65“ verze. V ČR dostupná UE60D8000 přijímá jak umírající analogové, tak i satelitní, kabelové a pozemní digitální vysílání. Přístroj má FullHD rozlišení s 800Hz Clear Motion Rate (aktivní 3D) a umožňuje nahrávat digitální vysílání i přehrávat z USB. Součástí výbavy je i PIP (obraz v obraze).Samsung UE60D8000.

O připojení se starají 4 konektory HDMI 1.4, 2 RF vstupy, 2 konektory SCART, komponentní, kompozitní a optický výstup, PC vstup, PC audio vstup, vstup na sluchátka, DVI audio vstup, Anynet+ (HDMI-CEC), BD Wise, trojice USB, USB 2.0 Movie, AllShare, jeden Ethernet vstup. Tuto Smart TV je navíc možné ovládat přes smartphone. Součástí balení jsou však jen jedny aktivní brýle SSG-3100. Cena tohoto televizoru taky není zrovna lidová. Cena nové LED TV Samsung s úhlopříčkou 152 cm totiž začíná na 100 000 Kč

Novinka 2 Loewe

Německá značka designových televizorů Loewe je dobře známá i v České republice. Její kvality byly nyní doceněny i asociací EISA (European Imaging and Sound Association), která udělila ocenění televizoru z řady Loewe Individual.

Nezávislá komise expertů z evropské asociace pro obraz a zvuk EISA (European Imaging and Sound Association) rozhodla o udělení EISA ocenění Best Product 2011–12 v kategorii „European AV streaming TV“ televizoru LoeweIndividual 46 Compose 3D. Tento televizor nabízí mimořádnou kvalitu obrazu a zvuku spolu s nabídkou prakticky neomezené konektivity.

Slavnostní předávací ceremonie má proběhnout jako součást výstavy IFA 2011 v berlínském hotelu Adlon 2. září tohoto roku. CEO Loewe Oliver Seidl neskrývá nadšení: „Loewe Individual 46 Compose 3D reprezentuje filozofii a hodnoty značky skutečně výborně. Ocenění nám dokázalo, že spojení inovativní technologie a minimalistického designu je v evropských odborných kruzích veskrze kladně přijímáno.

Porota složená z šéfredaktorů specializovaných národních magazínů byla ovlivněna částečně vynikající kombinací obrazu a zvuku s mimořádnou konektivitou. Souhra LED podsvětlení, Full HD LCD technologie a 400Hz snímkové frekvence zajistí, že Loewe Individual 46 Compose 3D zobrazuje perfektní obraz jak ve 2D, tak ve 3D. Možná je též dodatečná konverze z 2D do 3D formátu. Integrovaný pevný disk s kapacitou 500 GB pojme mnoho hodin záznamu vysílání.

Tento obsah může být dále streamován do jiné 3D kompatibilní Loewe TV pomocí LAN, WLAN nebo PowerLine. Je také možné sledovat standardní TV programy na hlavní ploché TV a zároveň streamovat záznam do jiné místnosti. Dokonce je možné vytvořit síť všech DR+ HDD v domě s komplexními možnostmi sdílení. Všechny odpovídajícím způsobem vybavené TV mohou být snadno a rychle a pohodlně zapojeny do domácí sítě, dovolujíc přístup z jakékoli TV do jiné.

Integrovaný Loewe Media Portal otevírá širokou škálu možností použití domácí sítě pro poslech internetových rádií, sdílení fotografií, hudby nebo filmů na externích HDD, přičemž všechny TV Loewe Individual jsou pevnými disky standardně vybaveny. Žádný jiný výrobce dosud nevložil do TV možnost sledovat takové množství evropského obsahu a navíc je díky této výbavě možné volně surfovat po internetu pomocí integrovaného prohlížeče.

Televizory též podporují platformu hybridní televize HbbTV (novátorská funkce Loewe MediaText). Pouhým stiskem tlačítka na Loewe Assist Remote Control se rozbalí nabídka nespočtu online služeb jako doplněk k příjmu TV programů.Loewe je jedním z prvních výrobců, který připravuje své TV na tento budoucí formát již dnes.

Zpět na výpis novinek

created by CTECH s.r.o. ©2011
© 2011 Develop Tech s.r.o. All rights reserved