Novinky

Novinky o TV

Nové Loewe Art 37 LED

Ideální přechod do další úrovně zábavy

  • Jednoduchý přístup do domácí sítě s pomocí Loewe MediaHome
  • Výbava připravena pro HbbTV technologie
  • Vylepšené pohodlí systému DR+ s ještě větším prostorem pro záznam
  • Nižší spotřeba díky použití vyspělých technologií

Povzbuzena vesměs pozitivními výsledky testů velkého formátu Art LED TV uvádí nyní Loewe nový přístroj vyšší střední třídy, nový Art 37 LED. Nejedná se pouze o klasický design řady Art, ale také mimořádnou technologii spojenou s pohodlnou obsluhou. Z hlediska obrazových technologií je TV vybavena Edge LED podsvětlením s automatickou optickou kontrolou obrazu (OPC) a automatickým stmíváním (VBD+), které garantuje perfektní podání kontrastu a barev s mimořádně nízkou spotřebou. 100Hz zobrazovací frekvence umožní zobrazení dokonale plynulého pohybu s neobvyklou přesností a ostrými hranami. Integrované reproduktory nabízejí dokonalý zvuk, doslova hýčkají uši posluchače měkkými a příjemnými výškami, čistými středy a mohutnými basy. Všechny tyto přednosti dělají z tohoto modelu perfektní televizor pro všechny, kteří chtějí „vyrůst z 32“, pro ty, kteří si chtějí užívat domácího kina na větší obrazovce a nechtějí kvůli tomu přestavovat nábytek.


Atraktivní exteriér

Z pohledu designu stojí Art LED svým originálním vzhledem a elegantními proporcemi trochu mimo klasické vzhledové prostředky značky Loewe. Harmonická integrace do obytných prostor je ještě dále podpořena výběrem ze tří možných barev: Exlusivní High Gloss Black, high-tech ChromeSilver a nakonec komfortně hřející Mocca. Loewe také nabízí širokou škálu individuálních možností umístění a nastavení. Od stolního stojanu po flexibilní podlahový, od Vesa adaptéru na pověšení na zeď až po tzv. Screen lift, chromovou tyč probíhající od podlahy až ke stropu-prostě perfektní řešení pro každou situaci. A navíc, podpora pro Wall Mount je již integrována do zadní části přístroje.

 

Pohodlná technologie

Art LED také předvádí výjimečné nadání z hlediska multimediality. Fotografie, videa a hudba z domácí sítě nebo lokálního USB úložiště lze pohodlně přehrávat díky Loewe MediaHome portal. To vám umožní prohlížet fotografie z dovolené z HDD v PC nebo hudební videa uložená na USB klíčence v plné velikosti a kvalitě na televizní obrazovce. Navíc Loewe MediaNet  u TV s integrovaným HDD zprostředkuje pohodlný přístup k obsahu uloženému na síti. Vysokou spolehlivost a rychlost při přenosu dat zajistí buď bezdrátový WLAN adaptér, LAN připojení nebo využití možností PowerLine. Navíc je celá operace navýsost jednoduchá-od požadovaného vás dělí pouhých několik stisků dálkového ovládání, díky novému uživatelskému rozhraní je přístup k jednotlivým funkcím dětskou hračkou.

Loewe MediaText

Jednou z předností nové řady Loewe Art LED je Loewe MediaText. Touto novou funkcí se Loewe podařilo implementovat jeden z nejpohodlnějších a nejjednodušších teletextů vůbec. Mimo jiné dokáže nabídnout video On Demand z video knihovny a to na základě HbbTV, což je evropský standard nabízený již některými německými providery. Díky MediaTextu je Loewe jednou z prvních společností nabízejících tuto vlastnost na trh s 37palcovými televizory-což připraví tento televizor na budoucnost. Integrovaný CI+ slot je již jen dodatečným bonusem- a Loewe Art LED má DVA!


 
Pohodlí s DR+

HDD integrovaný v Loewe Art LED reprezentuje špičkovou kvalitu, která je synonymem jména Loewe, navíc díky ještě většímu úložišti se dále zvětšila také záznamová kapacita. Pro ještě větší pohodlí při obsluze jsou veškeré uložené složky pod náhledy-ideální řešení pro ukládání a organizaci oblíbených filmů, programů a prázdninových fotek. USB nahrávání samozřejmě nabízí možnost záznamu, ale navíc jej můžete využít pro přehrávání fotografií uložených na externím HDD, což je opravdu důležitá poznámka pro modely bez klasického DR+ ovšem pro jejich záznam je ve většině případů potřebné svolení provozovatele.

Mimořádný zvuk

Tato designová ikona samozřejmě nechce nijak zaostat ani v hodnocení zvuku. Propracovaný systém dvoupásmových reproduktorů v uzavřené ozvučnici nabízí perfektní výšky, čisté středy a pevné hluboké basy. Všechny Loewe jsou vybaveny dekodérem Dolby Digital Plus, Art 37 LED navíc i AC3 a DTS. 2x20W hudebního výkonu a 40W určených jen pro subwoofer nemá leckterý systém pro reprodukci hudby a podle toho Loewe Art 37LED i hraje! Je samozřejmě plně kompatibilní s jakýmkoli audiozařízením Loewe a může být ugradeován kdykoli.

Šetrná k životnímu prostředí

Velká ohleduplnost k životnímu prostředí a možnost dlouhodobě udržitelného rozvoje byly klíčovými požadavky při konstrukci modelu Art 37 LED, který samozřejmě neobsahuje žádné olovo a rtuť. Podsvětlení pomocí LED pomáhá snížit spotřebu energie na minimum, což je v současné době u zařízení tohoto typu minimálně očekávané. Funkce řízení spotřeby OPC také automaticky upravuje jas displeje v závislosti na ambientním osvětlení, díky čemuž se daří snížit spotřebu až o 30%. Díky integraci mnoha dalších funkcí je spotřeba ve Stand-by režimu minimalizována na 0.35 W. Bez komentáře pak necháme, že TV Loewe jsou vybaveny již léta síťovým vypínačem, který kompletně odpojí přístroj od sítě a dosáhne tak spotřeby 0.00W.

Zdroj: www.loewe.cz/cz/menu/novinky


Sharp LED TV

„Skvělý fotbal na velkých obrazovkách“ byl slogan Sharpu na letošním veletrhu IFA v Berlíně. Japonská technologická společnost nyní představuje své nejnovější televizní přijímače, které dokazují věrnost konceptu „velké je krásné“. LC-60LE635E má úctyhodný displej s úhlopříčkou 152 centimetrů (60 palců), Full HD X-Gen LCD panel, 100 Hz technologii a poznávací znamení řady AQUOS, LED podsvícení pro vyjímečně ostrý obraz.


Tyto vlastnosti zaručují čelní místo v portfoliu špičkových televizorů značky Sharp pro tuto televizi, která vás překvapí svou vynikající kvalitou obrazu a extrémně nízkou spotřebou energie (energetická třída A+).

„Představení televizoru LC-60LE635E s úhlopříčkou 152 cm a navíc za velmi atraktivní cenu nám poprvé umožňuje oslovit ty spotřebitele, kteří se v minulosti rozhodovali při svých nákupech především podle ceny. Jsme hrdí na to, že můžeme nyní těmto zákazníkům předložit takovou nabídku, při které nebudou muset šetřit na výkonu či kvalitě. Nejnovější televizor Sharp nabízí celou řadu funkcí, které snadno dokáží to samé jako jejich dražší konkurenti ve stejné třídě,“ Hanspeter Seiss, produktový manažer pro spotřební elektroniku společnosti Sharp Electronics pro střední a východní Evropu.

LC-60LE635E přichází s mnoha funkcemi, které proměňují sledování televize ve zcela nový druh zážitku. Současné multimediální funkce vylepšuje internetová televize AQUOS NET+. Tato platforma umožňuje divákům přístup k téměř 70 různým widgetům, jako je například video na vyžádání Viewster, a také zcela volný přístup k internetu.

To znamená, že diváci mohou využít reklamní přestávky pro kontrolu svých e-mailů nebo prohlížení oblíbených webových stránek. Kromě toho má LC-60LE635 integrovaný HD tuner a vestavěný multimediální přehrávač. Ten může být použit k prohlížení fotografií, přehrávání videa nebo poslechu hudby na televizoru přes USB nebo DLNA.

Další integrovaná funkce LC-60LE635E je stále aktuální elektronický programový průvodce (EPG): jednoduše jej otevřete a zjistíte, co bude vaše televize vysílat v příštích sedmi dnech.

Model LC-LE635E z řady Sharp AQUOS je dodáván s obrazovkou o velikosti 60 palců (152 cm) a už nyní je k dostání u prodejců.

Zdroj: http://www.hdtvblog.cz

Novinky Panasonic

Společnost Panasonic je známa především výrobou plazmových televizorů, do jejichž vývoje investovala v uplynulém desetiletí nemalé částky. Jenže poslední dobou zákazníci slyší spíše na ultratenké LED LCD modely. Ač se dlouho zdálo, že si firma půjde svou cestou pouze s nabídkou plazmových modelů, stále se zvětšující trh s LCD televizemi nakonec zařídil své. Nejspíše proto Panasonic vLondýně představil několik nových řad LED televizí.

Nové modely podporují v nejvyšších verzích řad DT30 a DT35 technologii 3D, tedy trojrozměrný obraz za použití aktivních 3D brýlí. Po vlastním vyzkoušení mohu říci, že 3D obraz je na vydaných menších modelech o velikostech 82 (32“) a 94 (37“) centimetrů mnohem snesitelnější, než na obřích televizích s úhlopříčkami přes 100 centimetrů. Rozlišení obrazu těchto 3D modelů je Full HD, tedy 1920x1080 obrazových bodů.


 
Panasonic L32DT35 - 82centimetrová 3D LED LCD televize z nejvyšší série DT35

FOTO: Panasonic

Typ LCD displeje použitý u těchto čtyř modelů se označuje jako IPS Alpha. Výrobce tedy zvolil kvalitnější technologii v oblasti podání barev, než je u starších TN panelů. Překvapivě při použití IPS panelu je specifikační doba odezvy pouze 2ms. I u kvalitních monitorů k počítači s technologií LCD panelu IPS jsou doby odezvy kolem 5 ms. Otázkou zůstává, jaká bude reálná odezva.

IPS technologie LCD panelů by měla mít i lepší pozorovací úhly. Ty jsou u představených modelů poměrně slušné, ale opět nelze u LCD čekat zázraky či vysokou kvalitu obrazu při pohledu ze strany. LED podsvícení by mělo zajišťovat rovnoměrné podsvícení ve všech částech displeje. Při prezentaci nových modelů si však u posouvajícího se obrazu nešlo nevšimnout „duchů“ u spodní hrany. To je bohužel neduh mnoha LED LCD.

 


Nejmenší představené modely LED LCD televizí patří do řady D35, ve které jsou dva modely o velikosti 19 a 24 palců (48 a 58 centimetrů).

Použitá snímkovací technologie je označována jako 400 Hz. U Panasonicu je však tato hodnota (stejně jako 600 Hz u plazem) neporovnatelná s obnovovací frekvencí běžných monitorů, které mívají 60 či 120 Hz. Jedná se totiž i o součet podsnímků, které mají zaručit dle výrobce lepší kvalitu celkového obrazu.

Na trhu s televizemi jsou nyní populární ultratenké modely. Panasonic nazývá svůj štíhlý design jako „Pure Line“. Šířka nových LED LCD modelů v nejvyšších řadách DT30 a DT35 je malá, ovšem přesné specifikace zatím neznáme. Osazení konektory je u těchto vyšších modelů dobré. Ve zkratce - 4xHDMI, 3xUSB, 1xsíťový konektor či slot na SD kartu. Podporována je služba Viera Connect (dříve Viera Cast). Na připojenou SD kartu či externí pevný disk lze nahrávat filmy, což je potěšitelné. 
Nově představených LCD televizí je opravdu hodně. Zcela vpravo jsou vidět tři nejnižší modely. Jsou sice velmi levné, ale jejich na dnešní poměry větší šířka vypadá špatně.

FOTO: Tomáš Hort, Novinky

Panasonic bude, mimo v předchozích odstavcích představených řad, nabízet také levnější modely bez 3D a dalších funkcí. Například v sérii LED LCD televizí D35 nabídne velmi malé modely o velikostech 19 a 24 palců, tedy s úhlopříčkou 48 a 58 centimetrů. Ty už mají pouze dva USB vstupy, nahrávání na externí disk, obrazový vstup HDMI a síťový konektor. Představeny byly také LCD televize nejlevnějšího segmentu z řad E30, E3 a C3.

Všechny nové modely by měly být na trhu dostupné v průběhu dubna. Ceny zatím nejsou stanoveny a dostupné nejsou ani podrobnější specifikace. Avšak uvedení tolika řad LCD televizí je velkou změnou a jasným signálem, že na trhu ještě doby LCD televizí jen tak neskončí. To je však škoda pro nás zákazníky, neb už známe mnoho lepších a kvalitnějších technologií zobrazení, které zůstanou alespoň prozatím v pozadí. Doba OLED displejů je ještě daleko.

Zdroj: www.novinky.cz

Zpět na výpis novinek

created by CTECH s.r.o. ©2011
© 2011 Develop Tech s.r.o. All rights reserved