Novinky

Tablet Google Nexus 7.

Na tru se v uplynulých dnech objevil nový tablet – Google Nexus 7. Vyrobila jej firma Asus. Tablet má IPS displej s úhlopříčkou sedm palců při rozlišení 1280x800 bodů, uvnitř něj pracuje čip Tegra 3 nastavený na frekvenci 1,3 GHz. Gigabajtová paměť je pak doplněna 8GB nebo 16GB úložištěm. Baterie vydrží aktivní provoz celých devět hodin a celý tablet váží pouhých 340 gramů.

Tablet Nexus bude prvním oficiálně dostupným zařízením s nejnovějším Androidem Jelly Bean. Tablet, který se dostane na pulty obchodů koncem července 2012 své zákazníky, bude nejvíce přitahovat svou cenou, bude dostupný za 199 dolarů (8 GB verze) nebo za 249 dolarů (16 GB verze). Tablet Nexus nabídne oproti nejlevnějšímu iPadu dobře použitelný tabletový základ téměř za polovinu ceny.

tablet google nexus

 

Co dalšího může tablet Google Nexus 7. nabídnout? Tak například bluetooth, turn-by-turn navigaci, optimalizovanou YouTube aplikaci, pro tablety optimalizovanou aplikaci pro Google+. Díky své technologii Tegra 3 a gyroskopu je také ideální i na hraní her a on-line aplikace. Dále má vepředu kameru vhodnou pro video chat. Jako výchozí prohlížeč je nastavený Chrome. Součástí tabletu je také čip NFC, který lze využívat k bezkontaktním operacím na krátké vzdálenosti (například tedy využití aplikace Google Wallet).

nexus 7.

Z tabletu Google Nexus 7 se stal trhák. Z amerických pultů obchodů mizí neuvěřitelnou rychlostí a na všechny zájemce se tak nedostává. Podobná situace se očekává i v ČR.

K dostání u nás v obchodě bude od poloviny srpna. Tablet Google Nexus 7. je totiž naprosto ideálním přístrojem pro inteligentní systém ovládání domu Control4.

 

tablet nexus 7.

Zpět na výpis novinek

created by CTECH s.r.o. ©2011
© 2011 Develop Tech s.r.o. All rights reserved